Foukané izolace

Foukané tepelné izolace jsou ideální pro zateplení dutin, střešních konstrukcí, ale také sendvičového zdiva ať už u novostaveb či rekonstrukcí. Vhodné pro zateplení střech, půd, podkroví, stěn i podlah a dalších nepřístupných míst. Pro nafoukání je dostačující otvor pouze pro hadici.

Hlavní výhody:

Minimální zatížení konstrukcí
je důležitým faktorem u zavěšených sádrokartonových podhledů, u bungalovů a pasivních domů s pultovou střechou.

Celistvost tepelné vrstvy v celé ploše
Při montáži deskového tepelného izolantu je kladen důraz na přesnost, aby jednotlivé části přesně zapadly do určeného místa a nevznikly mezery, což je u složitější konstrukce velmi obtížné. Foukáním se utvoří celistvá vrstva, která téměř dokonale vyplní skuliny a nepřístupná místa. Tím je zaručená eliminace tepelných mostů.

Jednoduchá a rychlá aplikace
Foukaná izolace je jednoduchou technologií například pro zateplení střešních pláštů a půdních stropů    bez nutnosti demontáže záklopů pro aplikační hadici a u předem doporučené izolace jsou připraveny otvory do prostoru určení izolace. Aplikace se provádí vháněním drobných částí izolace pod tlakem vzduchu hadicí do konstrukce. K realizaci je nutné zajistit přístup do požadovaného prostoru zateplení v objektu, popř. vytvořit otvor do každé dutiny, kterou chcete izolovat a připojení ke zdroji elektrické energie 230V. Doba provádění prací je přibližně 3 až 4 hodiny na 100m2.

Úspora za energii na vytápění
Dle fyzikálních vlastností teplo stoupá vzhůru, tepelně izolační netěsností střešní konstrukce v zimním období dochází k úniku tepla, v letním období opačně k prohřívání domu.
Vzhledem k tepelným vlastnostem a provedení foukaných izolací nevyužitého půdního prostoru můžete dosáhnout až 30-ti procentní úspory topných nákladů.

Zvukoizolační vlastnosti
Vláknité izolace jsou akusticky velice pohltivé. Tato izolace spadá do nejvyšší třídy zvukové pohltivosti A.

Bezodpadová technologie
Zaplatíte pouze množství, které opravdu je použito k zateplení požadovaného prostoru, nevzniká žádný prořez.

Přehled foukaných izolantů:

  • skelná vata – doporučujeme
  • minerální vata
  • čedičová vata
  • celulózové vlákno
  • polystyrén